Blog

Jak usługi informatyczne mogą zmienić Twój biznes

usługi informatyczne

Co to są usługi informatyczne?

Usługi informatyczne to zestaw usług, które są oferowane w celu wsparcia infrastruktury IT. Należą do nich:

 • Administrowanie sieciami: Są to usługi, które pomagają zapewnić sieć i łączność z urządzeniami, sieciami komputerowymi i systemami.
 • Przechowywanie danych: Są to usługi, które pomagają zarządzać przechowywaniem danych na różnych platformach w chmurze, a także lokalnych urządzeniach.
 • Zasady bezpieczeństwa: Są to usługi, które pomagają chronić informacje przed nieautoryzowanym dostępem i modyfikacją.
 • Tworzenie aplikacji: Są to usługi, które pomagają tworzyć niestandardowe aplikacje do różnych celów w oparciu o potrzeby klientów.
 • Doradztwo w zakresie technologii informatycznych: Są to usługi, które pomagają w planowaniu, projektowaniu, a także budowaniu, wdrażaniu, zarządzaniu i utrzymaniu infrastruktury IT dla klientów.
 • Zarządzane usługi IT: Jest to zestaw zarządzanych umów o świadczenie usług informatycznych, które biorą pod uwagę dostawcy tych umów.

Jakie są rodzaje oferowanych usług IT?

Usługi informatyczne nie ograniczają się tylko do napraw komputerów i instalacji oprogramowania. Technologia zmienia się w szybkim tempie, podobnie jak usługi informatyczne, których potrzebują firmy.

Istnieją trzy główne rodzaje usług IT:

Zarządzane usługi IT: W tego typu usługach firma wynajmuje firmę informatyczną, która zajmie się wszystkimi ich potrzebami technologicznymi. Obejmuje to instalację sprzętu i oprogramowania oraz rozwiązywanie problemów.

Zlecone usługi informatyczne: te usługi są przeznaczone dla firm, które chcą zlecić na zewnątrz swoje potrzeby techniczne, ale nie chcą zatrudniać pracowników na pełny etat. Firma wynajmuje agencję zewnętrzną, która zajmuje się wszystkim w zamian za miesięczną opłatę.

Usługi IT na miejscu: Usługi te zapewniają pomoc na miejscu w zakresie sprzętu,

Jakie są zalety outsourcingu IT?

Outsourcing usług IT może być świetnym sposobem na obniżenie kosztów i zwiększenie wydajności Twojego działu IT. Jest to również dobry sposób na uzyskanie dostępu do zasobów, których możesz nie mieć we własnym zakresie.

Korzyści z outsourcingu są liczne. Outsourcing pozwala firmom obniżyć koszty poprzez uzyskanie dostępu do usług, na które w innym przypadku nie byłoby ich stać. Zapewnia im również dostęp do ekspertów w dziedzinach, w których we własnym zakresie nie posiadają niezbędnej wiedzy fachowej.

Wybierz najlepsze usługi informatyczne dostosowane do potrzeb Twojej firmy

Wiele małych firm nie ma zasobów, aby dowiedzieć się, czego potrzebują, a czego nie. W tym miejscu dostawca usług IT może im pomóc, udzielając im konsultacji i porad, jak przenieść swój biznes na wyższy poziom.

Dobry dostawca usług IT będzie w stanie doradzić Ci, ile powinieneś przeznaczyć na swoją technologię, a także jakie narzędzia są najlepsze dla potrzeb Twojej firmy i jak stworzyć strategię dla potrzeb technologicznych Twojej firmy.

Jak najlepiej wykorzystać swojego dostawcę usług Informatycznych

Specjaliści IT są na różnych poziomach umiejętności i stawek - od wysoko wykwalifikowanego specjalisty IT do ucznia, który dopiero wszedł do branży.

Niektórzy specjaliści IT posiadają duże doświadczenie i wiedzę z całej ich kariery, podczas gdy inni mogą mieć tylko kilka lat pracy za sobą.

Aby uzyskać najlepszą ofertę, należy rozważyć następujące czynniki:

 • Poziom umiejętności: Jak dużą wiedzę posiada dana osoba?
 • Doświadczenie: Jak długo dana osoba pracuje w IT?
 • Wielkość: Jak duża jest firma, dla której pracuje?
 • Specjalizacja umiejętności: Jakiego typu umiejętności posiada dana osoba?

Odpowiednia kombinacja sprawi, że czas na zarządzaniu IT spędzimy w mniej stresujący sposób, ale za to bardziej produktywny.

5 powodów, dla których powinieneś zatrudnić dostawcę usług Informatycznych

 1. Uniknięcie wykradzenia danych przez nieuczciwe osoby mające wiedzę o słabej ochronie sieci i komputerów
 2. Oszczędność czasu, pozwalając aby obsługa informatyczna zajęła się naprawami, aktualizacjami i problemami bezpieczeństwa
 3. Spokój ducha wiedząc, że Twoja firma jest chroniona przez godnego zaufania profesjonalistę
 4. Posiadanie kogoś kompetentnego, kto będzie zarządzał utrzymaniem Twojego sprzętu
 5. Możliwość skupienia się na tym, w czym jest się najlepszy, czyli prowadzeniu firmy
Logo Giedeé